eDek Logo

Elektroniczne Deklaracje

Pomoc

Lista tematów:

Jak przenieść program na inny komputer?

W związku z zakończeniem z dniem 1 lipca 2017 wsparcia dla systemów Windows XP/Vista pojawiła się konieczność przeniesienia programu na stanowisko komputerowe pracujące w oparciu o nowszy system operacyjny. Poniżej opisujemy jak można to zrobić:

1. Zainstalowanie programu

Aby zainstalować program wystarczy pobrać plik instalacyjny z naszej witryny (tutaj) i zainstalować program postępując zgodnie z wyświetlanymi na ekranie wskazówkami.

2. Przeniesienie bazy danych

Na starym stanowisku należy uruchomić program i z menu Narzędzia wybrać polecenie Kopia zapasowa danych, a następnie wskazać lokalizację pliku kopii danych. Plik ten należy przenieść na nowy komputer.
Na nowym komputerze należy uruchomić program i z menu Narzędzia wybrać polecenie Zarzadzanie danymi, a następnie kliknąć Przywróć dane z kopii zapasowej. Następnie należy potwierdzić lokalizację danych (klikając "OK") oraz wskazać plik zawierajacy kopię bazy danych utworzony w poprzednim kroku.

3. Przeniesienie licencji

Aby otrzymać nowy klucz aktywacyjny, proszę wysłać mailem na adres edek@wordsoft.com.pl identyfikatory starej i nowej instalacji. Identyfikatory można odczytać w oknie O programie dostępnym w menu Pomoc. W odpowiedzi otrzymają Państwo nowy klucz aktywacyjny, a stary zostanie unieważniony.

4. Usunięcie starej kopii programu

Po sprawdzeniu, czy migracja zakończyła się poprawnie, na starym komputerze należy odinstalować program eDek.

W wypadku dalszych pytań prosimy o kontakt.

Brak możliwości wybrania właściwego certyfikatu podpisu kwalifikowanego

Jeśli program nie pozwala na wybór certyfikatu podpisu kwalifikowanego, należy sprawdzić, czy zostały poprawnie zarejestrowany certyfikat właściwego urzędu certyfikacyjnego.

Aktualne certyfikaty urzędów można pobrać stąd:

Odpowiedni certyfikat należy pobrać i zainstalować w magazynie "Pośrednie urzędy certyfikacji".

W wypadku nowszych certyfikatów urzędów może zajść konieczność doinstalowania nowego certyfikatu Narodowego Centrum Certyfikacji.

Można pobrać go stąd:

Te certyfikaty należy pobrać i zainstalować w magazynie "Zaufane główne urzędy certyfikacji".

Copyrights (c) WORD Software 2008-2023